Śnieg

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. 

Na pewno będzie lepszy od poprzedniego. A pierwszym tego znakiem jest śnieg - zjawisko od kilku lat w zasadzie nie widziane we Wrocławiu. A dziś szłam do pracy i było biało. I wracałam i tez było biało. Teraz wprawdzie w większości stopniał na chodnikach, ale ciągle trochę pada, więc mam nadzieję, że będzie ładnie choć kilka dni.

Zwłaszcza, że śnieg w naszym klimacie to nie tylko estetyka. Przede wszystkim biały puch jest potrzebny do dogłębnego nawilżenia gleby, a jego warstwa... chroni przed przemarznięciem. Tak! Określenie "biała pierzynka" jest jak najbardziej właściwe. Powoli topniejący śnieg penetruje bardzo głęboko i chroni przed letnią suszą. Dlatego niech go jeszcze przybędzie. Jeszcze jakby nie padł na chodniki i jezdnie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogmas 24/25

  Środa, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia. Podobno tego dnia należy wstać o świcie. Gdybyśmy byli w Australii, to raczej byśmy się poło...