Listy zrobione?
Z menu, zakupami i gośćmi? Mam nadzieję że tak.
I że lista osób, które chcemy obdarować prezentami też już gotowa, bo o niej chcę dziś szybko przypomnieć.
W przyszły piątek Black Friday. Dla mnie jest to dzień, w którym w zamierzam zrobić zakupy na prezenty korzystając z największych promocji. W tym roku sytuacja budżetowa jest gorsza niż rok temu, więc tym bardziej muszę robić zakupy jak najtaniej. Po prostu.
Oczywiście, większość sklepów przedłuża promocje, ale apogeum będzie w przyszły weekend i warto się na nim skupić.
Zatem do przyszłego piątku trzeba wiedzieć:
- komu konkretnie robimy prezenty? personalnie, z imienia i nazwiska;
- z czego te osoby się ucieszą? w tej kwestii zróbmy porządną robotę dyplomatyczno - umysłową i dowiedzmy się/zastanówmy/przypomnijmy sobie co dana osoba chciałaby dostać;
- jaką kwotą dysponujemy? promocje zachęcają do wydawania większej ilości pieniędzy niż byśmy chcieli - uważajmy albo wcześniej zróbmy bardzo konkretną listę zakupów.
Trzeba też wziąć pod uwagę czas dostawy. Zakupy z końca listopada nierzadko dotrą do nas dopiero w połowie grudnia, więc tym bardziej postarajmy się nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Sklepy i firmy kurierskie mają ograniczoną wydajność. Naprawdę. A jeszcze trzeba wszystko zapakować.
Zatem zadanie na ten tydzień - lista prezentów. Taka konkretna. Bez "jeszcze pomyślę", "zobaczę co będzie na promocji" i "poczekam na grudniowe wyprzedaże".
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz