Sobota. Jeden z dwóch dni, które w całości będę mogła poświęcić na przedświąteczne porządki.
Plan na dziś jest prosty - wysprzątać wszystkie szafki kuchenne. W moim wypadku to zadanie na cały dzień. Zanim wszystko wyjmę, umyję wnętrze i poukładam z powrotem to trochę czasu minie.
Oczywiście - każdą szafkę robię od początku do końca. Zdejmuję drzwiczki, wyjmuję zawartość, potem półki. Wszystko myję i powoli układam. Na koniec wieszam drzwiczki i... zaczynam od nowa z następną.
W ubiegłych latach mogłam je robić pojedynczo w ciągu tygodnia, tym razem muszę wszystkie na raz. Tak bywa. Jak się uda to umyję jeszcze kafle, ale szczerze mówiąc - nie liczę na to za bardzo. Będą musiały poczekać na inny dzień.
Poczekać też będą musiały woreczki na prezent, choć materiał już jest. I nawet same prezenty praktycznie wszystkie przyszły. Został mi jeden do kupienia, ale to chyba zrobię stacjonarnie.
Szczerze mówiąc jestem zadziwiona tym, jak szybko przysłano mi wszystko co zamówiłam. Zakupy robiłam wieczorem w Black Friday, a większość rzeczy przyszła już w poniedziałek i wtorek. Jedna paczka tylko została dostarczona we czwartek. A zamawiałam z różnych miejsc - Bielendy, Eveline, Ziaji ale też od kilku specjalistycznych sprzedawców przez Allegro. Być może po prostu zatrudniono dodatkowe osoby na ten okres. Albo w tym roku mniej ludzi robiło tego dnia zakupy. Trudno mi powiedzieć.
Zapomniałam Wam napisać, że w tym roku znów zamówiłam kalendarz adwentowy od Sylveco. Dotarł na czas i ma przepiękny nadruk. Jest też bardziej kompaktowy niż w zeszłym roku. Niestety, fantastyczne szklane słoiczki zastąpiono w nim zwykłymi plastikowymi tubkami. Za to chyba wszystkie produkty mają po 30ml - w zeszłym roku część miała po 10. Ale nie chcę zaglądać do wszystkich na raz, więc tylko spekuluję.
Na razie napiszę tylko, że wczoraj dostalam 30ml szamponu od Biolaven, a dziś Duetus - żel do mycia twarzy. Szampon znam, miałam kiedyś pełnowymiarowy i był bardzo sympatyczny, więc go nie otwierałam. Zostawię sobie na jakiś wyjazd. Żel wypróbuję wieczorem i dam Wam znać.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz