Blogmas 19/21


 Ostatnia niedziela adwentu.

Jeszcze jest troszkę czasu żeby się nauczyć nowych kolęd. A w zasadzie starych, tradycyjnych, tylko mniej popularnych. Pod spodem zapisuję listę kolęd i pastorałek, które może warto włączyć do świątecznego repertuaru. Nie są jeszcze skomercjalizowane i nie zdążyły nam zbrzydnąć. Oto one:

  • A wczora z wieczora;
  • Przylecieli Aniołkowie;
  • Dnia jednego o północy;
  • Przystąpmy do szopy;
  • Jezusa narodzonego wszyscy witajmy;
  • Pasterze mili coście widzieli;
  • Jezu śliczny kwiecie;
  • Chrystus Syn Boży dziś się tak pokorzy;
  • Z dalekiego wschodu;
  • Północ już była;
  • Cieszmy się i pod niebiosy.
To tylko niewielka propozycja żeby umilić świąteczne dni. Podtrzymujmy nasze piękne, bogate tradycje. Bo warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogmas 24/25

  Środa, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia. Podobno tego dnia należy wstać o świcie. Gdybyśmy byli w Australii, to raczej byśmy się poło...