Trzynasty grudnia, niedziela.
Aż trudno uwierzyć, że połowa za nami.
Jak pisałam tydzień temu, nie robię w niedzielę zakupów i staram się też nie robić niczego, co mogę swobodnie wykonać w ciągu tygodnia. Dla mnie jest to dzień odpoczynku, czas dla partnera i rodziny. Dla kota też, oczywiście.
Dziś też nie zamierzam pracować. Za to wybiorę sobie bieliznę na święta.
Wiem, brzmi absurdalnie. Ale tylko z pozoru.
O tym jak ważny jest wygodny stanik nie muszę przekonywać żadnej kobiety. Dlatego jeśli chcemy czuć się naprawdę komfortowo podczas świąt poświęćmy chwilę na dobór tej części garderoby. Przygotujmy sobie staniki i majtki takie, by nic nas w nich nie uciskało i nie obcierało. Dobrze też żeby nie odznaczały się spod stroju, bo to nigdy nie wygląda zbyt dobrze. Generalnie wybierzmy naszych ulubieńców i, podobnie jak ze strojami, już nie używajmy do wigilijnego poranka.
Przejrzyj pończochy. Naszykuj trzy komplety, najlepiej jednakowe, albo po dwa każdego rodzaju jeśli zamierzasz nosić różne. Wprawdzie teraz jest sezon na grubości od 40 w górę, ale nie zostawiajmy niczego przypadkowi. W końcu to nie wina naszego kota, że mamy 2020. Albo małego dziecka i nożyczek...
Paski do pończoch w tych dniach powinny być solidne, zabudowane i nawet wyszczuplające. Święta przy rodzinnym stole to nie miejsce na sypialniane akcesoria. Tu wszystko ma służyć naszej wygodzie i komfortowi. Psychicznemu też. Strzelające żabki i wrzynające się koronki zostawmy w szafie na inną okazję. Raczej dołóżmy do kompletu wyszczuplającą halkę, która zamaskuje odrobinę trzecią porcję makowca po czterech kawałkach karpia.
Jeśli zamierzasz włożyć pończochy samonośne, koniecznie niech będą nowe. Walka ze zjeżdżającą koronką w trakcie przynoszenia gorącej zupy jest z góry skazana na niepowodzenie. A wiadomo, że noszony silikon już tak dobrze się nie klei, niezależnie od tego jak porządnie go wypierzemy. Zresztą, mamy 2020, osobiście wybiorę jednak komfort trzech dużych żabek wokół każdego uda.
Oczywiście, pończochy kup jutro lub pojutrze. Nigdy nic nie wiadomo co jeszcze przyniesie los. Miłej niedzieli.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz