Poniedziałek. Najbardziej szalony tydzień tego miesiąca. Tak naprawdę, to jeśli czegoś nie załatwicie do piątku to jest duża szansa, że w tym roku się nie uda. Bo od przyszłego poniedziałku wszyscy będą żyli tylko nadchodzącą gwiazdką, a po świętach - sylwestrem. Poza tym sporo ludzi bierze wolne na te dni, więc tym bardziej różne terminy mogą się wydłużyć. Nie mówiąc o tym, że mnóstwo osób jest na zwolnieniach lekarskich, więc firmy często "robią bokami".
Dlatego (jeśli jeszcze takowej nie posiadasz) zrób listę spraw, które muszą być dopięte i zrealizuj ją. Najlepiej do czwartku. Na później mogą zostać tylko takie, którym dwutygodniowe oczekiwanie nie zaszkodzi.
Poza tym jeśli zrobisz coś wcześniej to może uda Ci się wypocząć w następnym tygodniu. Nie mówiąc o tym, że z pewnością należy oczekiwać nieoczekiwanego. Bieżący rok tak ma.
Dziś jest dobry dzień na zrobienie zakupów, które mogą poleżeć. Bielizna, pończochy, bardziej trwałe produkty spożywcze oraz różne środki czystości - to wszystko należy nabyć dziś lub jutro. Sprawdź stany szamponów, płynów do prania, mycia i innych rzeczy, które musisz mieć. Jeśli czegoś może braknąć - kup to jak najszybciej. W tym tygodniu dostawy są jeszcze normalnie, w przyszłym czegoś mogą po prostu nie dowieźć. Albo ktoś przed Tobą kupi ostatnią sztukę i będziesz biegać po sklepach. Zobacz też czy masz odpowiednią ilość karmy dla zwierząt oraz dowiedz się, czy sklep, w którym zawsze ją kupujesz będzie czynny między świętami a sylwestrem. Dużo właścicieli takich małych placówek robi wtedy inwentaryzację lub bierze kilkudniowy urlop. Zatem w miarę możności kup więcej jedzenia dla swojego pupila. Najlepiej tak, by starczyło do 6 stycznia. Myślę, że po tej dacie wszystko powinno zacząć już normalnie funkcjonować. Natomiast przewiduję, że świąteczny obłęd zacznie się już w najbliższą sobotę. Stąd moje poganianie.
W tym roku warto też zrobić zakupy jeszcze z jednego powodu - ograniczeń liczby osób w sklepach. Oprócz kolejki do kasy będzie też ogonek przed wejściem. A to znacznie wydłuża czas, jaki trzeba poświęcić na kupienie wszystkiego. Jasne, że zawsze o czymś zapomnimy i nie wszystko da się nabyć z wyprzedzeniem, lecz im krótsza będzie nasza lista 23 grudnia tym lepiej. Naprawdę ograniczmy się wtedy do kupowania pieczywa, sałaty i owoców. Wszystko inne powinno już dawno zagracać nam mieszkania, łącznie z karpiem.
Życzę wszystkim spokojnego, udanego dnia i całego tygodnia. Nie dajmy się.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz