Blogmas 12/22

 

Poniedziałek. dwa tygodnie do świąt. Niecałe.

Przedświąteczny szał zaczyna się na dobre. Budzą się ci, którym wydawało się, że mają jeszcze mnóstwo czasu. To znaczy, połowa z nich. Reszta obudzi się w przyszłym tygodniu i to dopiero będzie jazda. Bez trzymanki.

Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to zrób sobie plany na przyszłość.

Wczoraj napisałam, że po obiedzie biorę się za regał. Oj, jak się wzięłam. Ledwo usiedliśmy do jedzenia zapowiedzieli się goście. Mieliśmy czas na szybkie spożycie obiadu i lekkie ogarnięcie łazienki i dywanów. Z regału udało mi się zrobić ledwie jedną trzecią. Zawsze to już coś. Jak poszli mogłam już tylko wejść do wanny. Oczywiście - nałożyłam maseczkę. I użyłam żelu pod prysznic, bo jeszcze mi został.

Za to dzisiejszy poranek powitał mnie bielą. I koniecznością odśnieżenia samochodu. Na autach było tak z 5cm białego puchu. Na szczęście wystarczyła miotła - pokrywa nie przymarzła. Trzy minuty i po sprawie. Za to na drodze był mini dramat. Z jednej strony ewidentnie mniej samochodów, z drugiej - ruch wolniejszy niż zazwyczaj. Ogólnie jechałam tyle co zwykle, ale udało mi się to tylko dzięki tym, którzy dziś wsiedli w komunikację publiczną.

Za to jak wracałam z pracy, to auto miałam czyste. Wprawdzie do południa prószyło "wigilijnie", ale potem przestało. Do tego cały czas temperatura była dodatnia, więc wsiadłam do czystego, suchego auta. Ciekawe, czy jutro też będę miała tyle szczęścia.

Czy ja już mówiłam, że mam cudownego partnera?

Jak wychodziłam dziś rano z domu nasza pracownia wyglądała jak pobojowisko. Jak wróciłam - lśniła. Po prostu. Wyrzucił kartony, zrobił porządek i pomył wszystko. Został tylko mój regał do dokończenia, ale to muszę zrobić samodzielnie. Może dziś się uda, choć nie liczę na cud. Dobrze, że tę pracę da się jakoś podzielić. Do świąt zdążę.

Kalendarze.

Maseczka była tak samo fioletowa i pachnąca jagodami jak poprzednio. Olejku nie sprawdzałam. Nie jestem fanką takiej pielęgnacji i odłożyłam ją na weekend. Dziś w programie maseczka awokado i intensywnie odżywcze masło do ciała. Będzie smarowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogmas 24/25

  Środa, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia. Podobno tego dnia należy wstać o świcie. Gdybyśmy byli w Australii, to raczej byśmy się poło...