Blogmas 1/22

 

Po raz trzeci zaczynam blogmas. Aż trudno mi w to uwierzyć. 

Pisanie tego swoistego kalendarza adwentowego z jednej strony jest ogromnym wyzwaniem. Staram się  nie powtarzać, choć tego nie da się w pełni uniknąć. Ale mam nadzieję, że w tym roku będzie on choć trochę dla Was ciekawy.

Z drugiej strony pisanie pomaga mi uporządkować ten czas przedświątecznych przygotowań. Wszystko robię zgodnie z planem. Może to dziwne, ale nie potrafię Was oszukać. Jak piszę, że coś umyłam czy zrobiłam to naprawdę tak jest. Nie zmyślam, ani nie konfabuluję. Wyszło to wyszło, nie to nie. A konieczność napisania że nie wyszło mobilizuje mnie do zrobienia wyznaczonych działań. 

W kalendarzu z maseczkami dziś maseczka matcha z glinką kaolinową. Podobno odmładzająca. Zobaczymy jak zadziała. Saszetka wygląda na sympatycznie wypełnioną i mam wrażenie, że samej maski nie trzeba już rozrabiać. Zresztą na opakowaniu zbiorczym napisano tylko o nakładaniu masek na 15-20 minut i... zrobieniu selfie. Ciekawe, czy jak nie trzasnę sobie fotki to maska zadziała słabiej?


W kalendarzu z Sylveco balsam do ciała z serii Rosadia. Przyznam szczerze, że dla mnie to będzie raczej kalendarz nowości, gdyż miałam kiedyś tylko jakiś krem do rąk i tonik winogronowy z Vianka, a w ostatnim roku z przyjemnością wykończyłam odżywkę do włosów w spray'u tej samej firmy. Zatem chętnie popróbuję polskich naturalnych kosmetyków, zwłaszcza, że mają dobre opinie. Sam balsam ma 30 ml, więc całkiem sporo i zapakowany jest w świetny szklany słoiczek, który z pewnością poddam recyklingowi.

Dziś zabieram się za wnętrza szafek kuchennych zaczynając od tych najmniej wygodnych. Osobiście nie bardzo lubię to robić, ale trzeba. Przynajmniej dwa razy do roku.

Zrobię ile zrobię, ale chciałabym wyczyścić co najmniej te trzy małe. Duże jak zdążę, jak nie to zostaną na jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogmas 24/25

  Środa, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia. Podobno tego dnia należy wstać o świcie. Gdybyśmy byli w Australii, to raczej byśmy się poło...