Blogmas 18/24

a

 

Środa, 18 grudnia. Sześć dni do świąt.

"...godzina pasterki jest umowna, bo rano kobiety przyszły do grobu"... - tym tekstem uraczyła nas moja mam jak dyskutowaliśmy dzisiejszego wieczora godzinę parafialnej pasterki. Zaiste, teologiczno - liturgiczne to novum. Pragnę przy tym zaznaczyć, że w momencie wygłaszania tej tezy zarówno ona, jak i świadkowie (tzn - tato i ja) byli całkowicie trzeźwi.

Dziś posprzątałam szafkę żywnościową. Umyłam i zdezynfekowałam wnętrze, poukładałam wszystko na nowo i dowiedziałam się, że nie muszę kupować orzechów ani migdałów, bo mam tego mnóstwo. To dobrze, zużyje się trochę.

Mam też blisko 3kg mąki typu 650, więc w weekend chyba upiekę jakieś bułeczki. Na suchych drożdżach, których znalazłam 7 opakowań. I z galaretką. Albo trzema...

Wyciągnęłam też kosz na śmieci z zamiarem umycia szafki pod zlewem... i na zamiarach się skończyło. Zamiast tego pojechaliśmy do Leroy Merlin po nową baterię, bo stara cieknie. Mąż obiecał, że wymieni pojutrze bo musi przywieźć narzędzia od swojej mamy. Przy okazji w Selgrosie kupiłam ser na sernik z Włoszczowy. Z niego mi zawsze wychodzi i już od jakiegoś czasu nie piekę z żadnego innego. Z pośpiechu zapomniałam o nabyciu mąki ziemniaczanej, a dziś zobaczyłam, że na dnie została niecała łyżka. Nic to, jutro kupię w Biedronce.

Jutro zabieram się za robienie uszek. Będzie to pierwszy raz od wielu lat i mam nadzieję, że mi wyjdą smaczne. Najbardziej się boję że ciasto wyjdzie za grube, bo dawno nie robiłam żadnych pierogów. Kupować gotowych nie chcę bo nie mam gwarancji że uda się nabyć dobre. A moje na pewno będą z grzybów a nie bułki tartej.

Stan realizacji listy: 33/60. Byłoby 34, ale nie ma sensu myć szafki jak bateria będzie zmieniania w piątek.

W kalendarzu adwentowym od Balea dziś 20ml płynnego nawilżacza. To chyba ma robić za rodzaj serum. Zużyję szybko, bo ostatnio moja skóra domaga się nawilżenia.

Natomiast kalendarz alverde podarował mi tubkę całonocnego balsamu do rąk. Też się przyda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Blogmas 24/25

  Środa, 24 grudnia. Wigilia Bożego Narodzenia. Podobno tego dnia należy wstać o świcie. Gdybyśmy byli w Australii, to raczej byśmy się poło...